برنامه‌ای برای ذخیره‌سازی و صادرات مازاد تولید تخم‌مرغ نداریم

عرضه تخم‌مرغ در خیابان‌ها و میادین شهر یکی از شیوه‌هایی است که تولیدکنندگان برای فروش مازاد تولید به آن روی آورده‌اند در حالی که به دلیل قابلیت فسادپذیری سریع و خطرات ناشی از مصرف تخم‌مرغ فاسد باید سریعاً فکری برای این معضل شود.
عرضه تخم‌مرغ به شیوه غیربهداشتی (به وسیله وانت) در خیابان‌ها و میادین شهر تهران به یکی از روش‌های فروش این کالای خوراکی تبدیل شده است.

 

تخم‌مرغ ماده غذایی فسادپذیری است که باید در محیط سرد و خنک نگهداری شود و در غیر این صورت به سرعت فاسد و غیرقابل مصرف می‌شود.

بنابراین عرضه تخم‌مرغ به روش غیراصولی و غیربهداشتی در سطح شهر که اخیراً زیاد به چشم می‌خورد برای مصرف‌کنندگان این ماده غذایی بسیار خطرناک است و ممکن است باعث بروز مسمومیت‌های شدید شود.

تولیدکنندگان و عرضه‌کنندگان تخم‌مرغ یکی از دلایل عرضه خیابانی تخم مرغ را تولید مازاد بر مصرف آن عنوان می‌کنند و معتقدند اگر شرایط صادرات یا ذخیره‌سازی مازاد بر مصرف این کالای خوراکی فراهم شود،تولیدکنندگان تخم‌مرغ مجبور به فروش مازاد بر مصرف به این روش‌ها نیستند و به لحاظ اقتصادی هم برای تولید کننده و هم برای دولت بسیار پرفایده است.

اضافه کردن نظر


کد امنیتی
تازه کردن